top of page

Biostymulatory tkankowe - molekuły młodości

Usługi

Biostymulatory tkankowe - molekuły młodości.


Utrata owalu twarzy i wiotkość skóry wraz z czasem dotyka większości mężczyzn i kobiet. Problem ten można jednak zażegnać poddając się bezpiecznemu, nieinwazyjnemu zabiegowi bez użycia skalpela. Zabiegi z podaniem molekuł młodości pozwalają przywrócić utracony w procesie starzenia widoczny kontur twarzy, oraz uzyskać efekty wymodelowania i odmłodzenia na który liczy wielu pacjentów.


Czym jest molekuła młodości?Przebieg zabiegu:


Zabieg z wykorzystaniem molekuł młodości na twarz, poprzedzona musi zostać konsultacją, dzięki której specjalista może poznać oczekiwania pacjenta, a także zapoznać się z jego stanem zdrowia i trybem życia. Podczas konsultacji określany jest również obszar, który poddany ma zostać zabiegowi, a także efekt jaki pacjent chce uzyskać (to głównie od tego zależy ilość podanego preparatu). Zabieg nie wymaga od pacjenta przygotowania, zaleca się jednak odstawienie leków zmniejszających krzepliwość krwi (na tydzień przed zabiegiem).


Miejsce, które poddane ma zostać zabiegowi jest oczyszczane z resztek makijażu i produktów pielęgnacyjnych oraz dezynfekowane, dla komfortu pacjenta miejsce zabiegu znieczulane jest za pomocą kremu bądź żelu. W zależności od oczekiwań pacjenta za pomocą iły lub cienkiej kaniuli wprowadzany jest preparat zawierajacy molekuły młodości. Ilość wkłuć zależy od obszaru jaki poddawany jest zabiegowi. Zabieg trwa do kilkudziesięciu minut, a jego efekty widoczne są do kilku miesięcy po zabiegu.


Efekty zabiegu:


Zabieg z wykorzystaniem molekuł młodości na twarz sprawia, że skóra staje się odmłodzona i pełniejsza blasku. Efekty zabiegu utrzymują się od kilkunastu miesięcy do nawet dwóch lat, wszystko zależy od uwarunkowań organizmu i trybu życia pacjenta, po tym czasie należy powtórzyć zabieg dla podtrzymania efektów.


Głównymi zaletami zabiegu są:

 • Zwiększenie objętości policzków

 • Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

 • Zmniejszenie widoczności zmarszczek na twarzy

 • Nawilżenie skóry oraz poprawa jej elastyczności

 • Poprawa konturu twarzy

 • Ujednolicenie struktury skóry

 • Poprawa nawilżenia skóry


Wskazania do zabiegu:


  Zabieg z wykorzystaniem molekuł młodości na twarz to jeden z popularniejszych zabiegów odmładzających i modelujących. Zastosowanie produktu na bazie kwasu hialuronowego sprawia, że jest on bezpieczny i mało inwazyjny, dlatego może zostać wykonany u niemal każdego pacjenta.


Szczególnie sprawdzi się u pacjentów chcących:

 • uzyskać efekt odmłodzenia


 • wymodelować opadające/zapadnięte policzki

 • uzyskać efekt nawilżenia skóry

 • uzyskać efekt lifting


Przeciwskazania:


Zabieg z wykorzystaniem molekuł młodości na twarz, nie jest inwazyjny, jednak nie zaleca się go w następujących przypadkach:


 • ciąża i karmienie piersią

 • choroby autoimmunologiczne

 • skłonność do bliznowacenia

 • choroby skóry (np. trądzik, łuszczyca, opryszczka)

 • stany zapalne skór

 • aktywne infekcje ogólneRekonwalescencja:


Po z wykorzystaniem molekuł młodości na twarz, pacjent może niemal od razu powrócić do codziennych czynności. W miejscu podania preparatu może pojawić się niewielki obrzęk, zaczerwienienie, siniak bądź strupek, które jednak nie powinno utrzymywać się kilka dni. Twarz przez kilka dni może być lekko opuchnięta i tkliwa.

Przydatne informacje

Obszar: twarz,


Czas trwania: do 60 min


Ilość zabiegów: indywidualnie dobrana seria


Cena: wg. cennika

Często zadawane pytania

Kto może poddać się zabiegowi z wykorzystaniem molekuł młodości ?

Zabiegowi poddać mogą się zarówno kobiety jak i mężczyźni w każdym wieku. Najczęściej są to osoby zauważające pierwsze efekty starzenia, które nie chcą tracić dotychczasowego wyglądu.


Czy zabieg z wykorzystaniem molekuł młodości jest bolesny?

Zabieg z wykorzystaniem molekuł młodości twarzy nie jest zabiegiem bolesnym. Jednak dla zwiększenia komfortu pacjenta, w miejscu zabiegu rozprowadzany jest krem znieczulający, po kilku minutach, gdy krem zacznie działać specjalista przystępuje do zabiegu. Znieczulenie może utrzymywać się do kilku godzin, po jego ustąpieniu pacjent nie powinien odczuwać bólu.


Czym jest molekuła młodości?


Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

W zależności od stylu życia pacjenta i uwarunkowań genetycznych, czas utrzymywania się efektów może być różny. Efekty zależne są również od jakości i gęstości podanego preparatu, najczęściej utrzymują się one od kilkunastu miesięcy do nawet 2 lat.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page