top of page

Laminacja brwi i rzęs

Usługi

Laminacja brwi i rzęs


Zarówno w domowym zaciszu jak i gabinetach kosmetologicznych poddajemy się licznym zabiegom mającym na celu poprawę naszego wyglądu. Zabiegi liftingujące, oczyszczające czy nawilżające to najczęściej wybierane przez pacjentki formy dbania o siebie.


Warto jednak pamiętać, że na nasz wygląd wpływ ma nie tylko jakość i stan skóry, ale również zadbane usta, brwi i rzęsy, które nadają twarzy unikatowego charakteru. Jednym z bardziej popularnych i często wybieranym przez pacjentki zabiegiem jest subtelny zabieg laminacji brwi oraz rzęs.


Czym jest laminacja brwi?


Brwi stanowią jeden z ważniejszych elementów naszej twarzy, dzięki nim zachowuje ona odpowiednie proporcje. Kształt oraz kolor brwi mogą wpłynąć znacząco na wygląd twarzy oraz zmienić jej charakter.


Brwi mogą być zarówno wyraziste i mocno podkreślone jak i subtelne, wręcz niezauważalne. Dbanie o wygląd brwi w domu, często bywa kłopotliwe. Nadanie odpowiedniego kształtu, wybranie produktu w odpowiednim kolorze oraz ułożenie brwi, tak aby przez cały dzień wyglądały dobrze często sprawia wiele problemów.


Na ratunek przychodzi zabieg laminacji brwi. Jest to subtelny zabieg kosmetologiczny, dzięki któremu przez kilka tygodni można cieszyć się ułożonymi i podkreślonymi brwiami.


Jak wygląda zabieg laminacji brwi?


Po analizie jakości brwi przez kosmetologa, zostaje zaproponowane odpowiednie rozwiązanie. Brwi zostają poddane regulacji pęsetą lub woskiem, a następnie zabarwione farbką.


Sama laminacja opiera się na aplikacji kwasu tioglikolowego, który otwiera łuskę włosa i wpływa na jego elastyczność. Brwi na tym etapie poddawane są ułożeniu, tak aby po związaniu produktu i wyczesaniu brwi, miały one tendencję do ułożenia w podobny sposób.


Czym jest laminacja rzęs?


Rzęsy odgrywają istotną rolę w wyglądzie oczu i twarzy jako całości. Dłuższe i grubsze rzęsy optycznie powiększają oczy, dodając im wyrazistości. Krzywizna rzęs może nadać oczom bardziej otwarty, młodszy wygląd. Również kolor odgrywa dużą rolę, rzęsy o ciemniejszym kolorze (czarne lub brązowe) ożywiają oczy i dodają im głębi. Codzienna stylizacja za pomocą tuszu do rzęs, jest męcząca. Tusze mają tendencję do sklejania rzęs, a uzyskany efekt często mija się z oczekiwaniami.


Niestety niezadbane rzęsy, posiadające przerzedzenia, mogą sprawiać, że oczy będą wydawać się bardziej zmęczone lub mniej wyraziste. Bardzo jasne, osłabione lub wypadające rzęsy mogą wpływać na negatywny wygląd oczu i całej twarzy. Laminacja brwi to idealne rozwiązanie mogące podkreślić rzęsy, nadać im koloru oraz kształtu.


Jak wygląda zabieg laminacji rzęs?


Pierwszym krokiem w zabiegu laminacji rzęs jest ich ocena przez kosmetologa. Dzięki temu można dobrać odpowiednią metodę, która pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów. Rzęsy podczas laminacji nawinięte są na silikonowy wałek, dzięki czemu są dokładnie rozczesane i rozdzielone tak, aby preparat mógł pokryć je w całości.


Rzęsy pokrywane są preparatem do laminacji, którzy nabłyszcza, wydłuża oraz rozdziela rzęsy, dzięki czemu stają wydłużone i podkręcone. W przypadku rzęs bardzo jasnych, poddawane są one również koloryzacji farbką.


Jak przebiega zabieg laminacji brwi i rzęs?


Po wcześniejszej rozmowie z kosmetologiem, można przystąpić do zabiegu laminacji.

Obszar, który poddany ma zostać zabiegowi jest oczyszczany z resztek makijażu oraz zanieczyszczeń, skóra jest dezynfekowana tak aby nałożone podczas zabiegu produkty mogły lepiej się utrzymać.


Obszar wokół brwi zostaje zabezpieczony, tak aby uniknąć podrażnień. W przypadku laminacji rzęs, oczy zostają zabezpieczone płatkami kosmetycznymi, aby używane podczas zabiegu produkty nie dostały się do oka.


Wskazania do zabiegu laminacji brwi i rzęs:


 • plączące się włoski, niepodatne na układania;

 • jasny kolor brwi i rzęs;

 • brak kształtu i konturu brwi oraz rzęs;

 • wypadające włoski;

 • brak podatności na stylizację;


Przeciwskazania do zabiegu:


 • ciąża i karminie piersią (istnieje możliwość wystąpienia alergii na produkty do laminacji);

 • alergia na któryś z preparatów stosowanych przy laminacji;

 • świeży, niewygojony makijaż permanentny;

 • brwi lub rzęsy przycięte nożyczkami;

 • przerwanie ciągłości skóry, otwarte rany w okolicy zabiegu;

 • wykonywane w ostatnich 24h zabiegi chemiczne (peelingi);

 • podrażniona skóra, świeżo po opalaniu lub solarium;

 • infekcje oczu, zapalania;

 • opryszczka, silny trądzik w okolicy zabiegu;

 • przewlekłe choroby skóry;


Wskazania po zabiegu


W zależności od preferencji oraz jakości brwi i rzęs klientki, zabieg trwać może od 40 do 90min.

Po zabiegu laminacji przez 24h należy unikać moczenia brwi i rzęs oraz nakładania na nie jakiegokolwiek produktu.

Przez kolejne dwa dni po zabiegu należy zrezygnować z pocierania rzęs i brwi wacikiem nasączonym płynem micelarnym. Do oczyszczania należy używać delikatnego produktu myjącego, spienionego w dłoniach.


Efekty zabiegu


Po zabiegu brwi są widocznie ułożone, podkreślone oraz bardziej podatne na stylizację. Rzęsy po zabiegu laminacji, są uniesione, rozdzielone i nieco dłuższe, a nakładane na nie produkty nie sklejają ich i nie plączą.


Zabieg laminacji utrzymywać może się od 4 do nawet 6 tygodni. Warto jednak zaznaczyć, że największy wpływ na trwałość zabiegu ma struktura i jakość włosów. Również wzrost włosa odgrywa dużą rolę, gdyż im szybciej włosy brwi czy rzęs rosną, tym efekty zabiegu są krótsze.


Niestosowanie się do zaleceń, stosowanie silnych środków do demakijażu, pocieranie brwi i rzęs podczas mycia, również przyczynia się do skrócenia efektów zabiegu. Należy unikać również spania twarzą zwróconą ku poduszce, gdyż znaczenie wpływa to na przypadkowe wycieranie i wyrywanie włosków.


Często zadawane pytania


Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page