top of page

Masaż Physio Kobido

Usługi

Masaż physio kobidoMasaż kobido to jedna z najstarszych form masażu, wywodząca się z Japonii. Według popularnej Japońskiej legendy, powstanie techniki masażu „kobido” było wynikiem rywalizacji dwóch znakomitych nauczycieli masażu. Konkurowali oni ze sobą przez długi czas, jednak nikt nie był w stanie rozstrzygnąć który z nich jest lepszy. Postanowili połączyć więc siły, czego wynikiem było powstanie nowej metody masażu.


Początkowo technika kobido owiana była tajemnicą, korzystać mogła z niej jedynie rodzina cesarska. Z biegiem lat, nauczyciele przekazali jednak tajemniczą technikę masażu swoim podopiecznym, przyczyniając się tym samym do rozpowszechnienia i spopularyzowania kobido na całym świecie. Koncepcja physio kobido łączy najbardziej skuteczne techniki masażu kobido z elementami fizjoterapii, w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów terapeutycznych.


Na czym polega technika masażu kobido?


Masaż kobido łączy w sobie zarówno masaż jak i pielęgnację estetyczną. W przeciwieństwie do innych form masażu twarzy, kobido nie działa jedynie na powierzchowne warstwy twarzy. Jest to forma zabiegu, która silnie stymuluje działanie układu mięśniowego, limfatycznego oraz nerwowego.


W zależności od etapu zabiegu, tempo i intensywność ruchów zmienia się. Początkowo są to rozluźniające mięśnie twarzy ruchy, mające przynieść klientowi relaks i odpoczynek, na późniejszym etapie, intensywność znacznie się zwiększa. Mimo dużej siły jaką terapeuta wkłada w zabieg oraz przyśpieszonego tempa, masaż kobido nie powinien być bolesny.


Masaż kobido, zwany również niechirurucznym liftingiem twarzy, trwa około 90 min. Efekty masażu kobido widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla podtrzymania efektów zaleca się powtarzanie zabiegu raz na 1,5 tygodnia. W przypadku kobido, systematyczność jest kluczowym elementem dla uzyskania długotrwałych efektów.

 • Poprawa owalu twarzy,

 • Lifting twarzy,

 • Poprawa jędrności i kolorytu twarzy,

 • Spłycenie bruzd nosowo-wargowych,

 • Spłycenie tzw. lwiej zmarszczki oraz kurzych łapek,

 • Spłycenie zmarszczek poprzecznych czoła,

 • Zniwelowanie obrzęku wokół oczu,

 • Głębokie odprężenie,

 • Zniwelowanie napięcia mięśniowego i powięziowego,

 • Zniwelowanie stresu, napięcia, bólów głowy,

 • Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,


Technika akupresury stosowana w okolicy oczu i szczęki może wpłynąć na zniwelowanie bólu i zmęczenia, szczególnie przy napięciu spowodowanym przez bruksizm- masaż kobido przynosi efekty.

W trakcie masażu dochodzi do silnej stymulacji przepływu krwi, co daje efekt ciepła i wpływa na silne odprężenie wszystkich tkanek.


Jak przebiega masaż physio kobido?


Masaż kobido trwa około 90 min.

 1. Masaż physio kobido rozpoczyna się rozluźnieniem mięśni ciała w których gromadzą się napięcia.

 2. W drugim etapie, terapeuta przystępuje do masażu ramion i karku aby rozluźnić powstałe tam napięcia oraz uaktywnić przepływ krwi, która dostarcza do skóry twarzy niezbędnych składników.

 3. Trzeci etap, to intensywny masaż, najczęściej kojarzony z metodą kobido. Terapia łączy w sobie intensywne ruchy, szczypanie, ugniatanie, pociąganie i przesuwanie skóry ku górze, aby uzyskać efekt liftingu.

 4. W końcowej fazie, terapeuta wykonuje delikatne ruchy, mające uspokoić silnie pobudzony układ limfatyczny, mięśniowy oraz nerwowy.

Wskazania do masażu physio kobido:


 1. Odprężenie i relaksacja - masaże kobido są często stosowane w celu złagodzenia stresu i napięcia, poprawy samopoczucia oraz indukowania stanu głębokiego relaksu.

 2. Poprawa krążenia krwi - masaż kobido wpływa na poprawę krążenia krwi, daje to efekt zdrowszego, bardziej promiennego wyglądu.

 3. Poprawa jędrności skóry - masaż kobido jest często stosowany w celu pobudzenia mięśni twarzy, co wpływa na ogólną poprawę jędrności i uelastycznienia.

 4. Redukcja obrzęków i opuchlizny - masaż kobido może pomóc w redukcji obrzęków i opuchlizny twarzy, szczególnie w okolicach oczu i policzków.

 5. Poprawa elastyczności skóry i redukcja zmarszczek - masaże kobido mogą pomóc w zwiększeniu elastyczności skóry i redukcji widoczności drobnych zmarszczek twarzy.Przeciwwskazaniami do masażu physio kobido:


 1. Ostre stany zapalne - jak na przykład zapalenie naczyń krwionośnych, stany zapalne skóry, zapalenie żył itp.

 2. Skóra uszkodzona – niezagojone rany, oparzenia, trądzik lub inne rodzaje uszkodzeń skóry twarzy.

 3. Choroby zakaźne - w przypadku występowania chorób zakaźnych, takich jak grypa, przeziębienie, infekcje wirusowe lub bakteryjne, masaż kobido może być przeciwwskazany, aby uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji.

 4. Choroby skóry - niektóre choroby skóry, takie jak łuszczyca, egzema, mogą być przeciwwskazaniem do masażu z uwagi na podrażnienie skóry i możliwość zaostrzenia objawów.

 5. Trudności z krążeniem krwi - w przypadku osób z problemami z układem krążenia, takich jak zakrzepowa choroba naczyń obwodowych, zaburzenia krzepnięcia krwi, omdlenia, nadciśnienie, masaż kobido może być niewskazany lub wymagana może być dodatkowa ostrożność.

 6. Ciąża - kobido jest masażem intensywnym, który może wywołać stymulację trzewną i hormonalną. W przypadku kobiet w ciąży wymagana jest szczególna uwaga i zgoda lekarza na wykonanie zabiegu kobido.

 7. Przebyte operacje - po operacjach lub urazach, szczególnie w okolicy twarzy, masaż kobido może być przez jakiś czas niewskazany.Często zadawane pytania


Czy masaż kobido jest bolesny?

Masaż kobido może być intensywny, natomiast nie jest bolesny.


Czy do masażu kobido trzeba się przygotowywać?

Na masaż kobido najlepiej przyjść bez makijażu, na twarz można nałożyć lekką pielęgnację. Należy pamiętać, że włosy po masażu mogą być przetłuszczone.


Czy masaż kobido jest relaksujący?

Zdecydowanie tak, masaż kobido jest świetną formą relaksu oraz odprężenia, pomaga zniwelować napięcia i stres.


Czy masaż kobido można wykonywać przy zmianach skórnych?

Niestety, nie zaleca się wykonywanie masażu kobido przy zaostrzonych zmianach skórnych. Zabieg wiąże się z pocieraniem, ugniataniem (może być to nie tylko bolesne, ale również może wpływać na zaostrzenie choroby).

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page