top of page

Modelowanie dłoni

Usługi

Modelowanie dłoni


Wydawać by się mogło, że upływające lata widoczne są najsilniej na twarzy, szyi i dekolcie, jednak to dłonie najczęściej zdradzają nasz wiek. Skóra na dłoniach jest niezwykle cienka, wymaga stałego nawilżenia i nawodnienia, inaczej będzie wyglądać na pomarszczoną i niezadbaną. Dłonie są również nieustannie narażone na uszkodzenia- przesuszenie, odmrożenie, promieniowanie UV, przedarcie/rozcięcie skóry- wszystkie te czynniki decydują o wyglądzie skóry.Pielęgnacja dłoni:


W ciągu jednego dnia, nasze dłonie poddawane są wielu czynnościom wpływającym na ich wygląd i stan. Wielokrotne mycie rąk, kontakt ze środkami chemicznymi (chemia domowa, środki piorące, detergenty do mycia naczyń), dodatkowo urazy spowodowane podczas pracy, gotowania, sprzątania. Niejednokrotnie zapominamy również o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej na dłonie, zimą zdarza nam się zapomnieć rękawiczek- narażając tym samym skórę dłoni na wysuszenie, pękanie a nawet odmrożenie.


Codzienna pielęgnacja dłoni, jest pierwszym krokiem jaki należy wykonać, aby przeciwdziałać starzeniu i widocznemu zniszczeniu dłoni. Stosowanie kremu nawilżającego po każdym myciu rąk, regularne peelingi pozwalające pozbyć się martwego naskórka, a także ochrona przeciwsłoneczna w upalne dni to rutyna jaką powinniśmy wprowadzić w życie.Modelowanie dłoni:


Dłonie podobnie jak dekolt często zdradzają nasz wiek. Skóra dłoni oraz warstwa podskórna (tkanka tłuszczowa) jest bardzo cienka, ilość gruczołów łojowych również jest niewielka, co wpływa na skłonność do przesuszania się dłoni. Wraz z wiekiem, gdy w organizmie zachodzą procesy starzenia ilość tkanki podskórnej zmniejsza się, zanikają również włókna kolagenowe, zmniejsza się produkcja kwasu hialuronowego w organizmie- w wyniku czego skóra marszczy się i wysusza.


Modelowanie dłoni kwasem hialuronowym to innowacyjna i szybka metoda pozwalająca na przywrócenie dłoniom dobrego wyglądu. Kwas hialuronowy to substancja silnie nawilżająca, występuje ona naturalnie w ludzkim organizmie. Skoncentrowany, usieciowany kwas hialuronowy sprawdza się również świetnie jako wypełniacz stąd jego popularność w modelowaniu dłoni.

Wypełnianie ubytków dłoni oraz niwelowanie zmarszczek dłoni za pomocą substancji na bazie gęstego kwasu hialuronowego cieszy się dużą popularnością zarówno wśród lekarzy jak i pacjentów.Przebieg zabiegu


  Zabieg modelowania dłoni, poprzedzony musi zostać konsultacją ze specjalistą. Podczas konsultacji, pacjent może przedstawić swoje oczekiwania, opowiedzieć o stanie zdrowia i trybie życia- są to aspekty mające duży wpływ na przebieg i efekt zabiegu.


Pacjent proszony jest o zgłoszenie się na zabieg około 15min wcześniej w celu uzupełnienia formularza osobowego i podpisania zgody. Zabieg nie wymaga od pacjenta przygotowania, zaleca się jednak odstawienie leków zmniejszających krzepliwość krwi (na tydzień przed zabiegiem).


Skóra dłoni zostaje starannie oczyszczona i zdezynfekowana, dla zwiększenia komfortu pacjenta, podane może zostać znieczulenie w formie kremu lub żelu. Za pomocą cienkiej iły podskórnie podawana jest substancja bogata w kwas hialuronowy. Ilość substancji zależna jest od efektu jaki chcemy uzyskać. Po iniekcji kwasu hialuronowego, dłonie są delikatnie masowane przez lekarza- ma to na celu równomierne rozprowadzenie wypełniacza.Wskazania do zabiegu


Zabieg zalecany jest szczególnie w przypadkach:

  • sucha i szorstka skóra dłoni,

  • widoczne oznaki starzenia się skóry,

  • zmarszczki i bruzdy na dłoniach,

  • utrata objętości i elastyczności skóry,

  • chęć poprawy wyglądu dłoni i zwiększenia ich jędrności.


Efekty zabiegu:


Efekty zabiegu widoczne są niemal od razu, pomarszczona skóra dłoni zostaje wygładzona, bardziej elastyczna i jędrna, dłonie są widocznie odżywione i nawilżona. Efekt odmłodzenia sprawia, że pacjenci czują się pewniejsi siebie i z dumą eksponują dłonie. Dzięki modelowaniu dłoni kwasem hialuronowym możemy uzyskać efekt wypełnienia, bez pogrubienia dłoni.


W zależności od stanu dłoni zabieg może wymagać powtórzenia- zazwyczaj po 2 lub 3 zabiegach zauważyć można najlepsze rezultaty. Odstęp między zabiegami nie powinien być mniejszy niż 4 tygodnie.


Przeciwskazania:

Odmładzanie rąk za pomocą preparatów z kwasem hialuronowym jest bezpiecznym zabiegiem, który nie stwarza ryzyka dla zdrowia ani życia pacjenta. Niemniej jednak, podobnie jak każda inna procedura medyczna, istnieje lista warunków, które mogą stanowić przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Należą do nich:

  • problemy skórne na dłoniach,

  • uczulenie na kwas hialuronowy lub inne składniki wypełniacza,

  • choroby autoimmunologiczne,

  • obecność stanów zapalnych,

  • ciąża i okres karmienia piersią.


Rekonwalescencja:


Po zabiegu modelowaniu dłoni, pacjent może niemal od razu powrócić do codziennych czynności. W miejscu podania preparatu może pojawić się niewielki obrzęk, zaczerwienienie, siniak bądź strupek, który jednak nie powinien utrzymywać się dłużej niż kilka dni (do 10 dni). Dłonie przez kilka dni mogą być lekko opuchnięte i tkliwe, na pełne efekty należy zaczekać do 2 tygodni.

Przydatne informacje

Obszar: dłonie


Czas trwania: od 30 min do 60 min


Ilość zabiegów: efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się wykonie serii około 2-3 zabiegów, aby cieszyć się gładką skórą dłoni na dłużej


Cena: wg. cennika

Często zadawane pytania

Dla kogo skierowany jest zabieg?

Zabieg skierowany jest do każdej osoby zauważającej starzenie się/zniszczenie skóry dłoni. Najczęściej jednak, pacjentami są osoby po 50 roku życia.


Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg opiera się na podaniu kwasu hialuronowego za pomocą igły w warstwę podskórną, ilość nakłóć może być różna, jednak zazwyczaj jest to kilka niewielkich nakłóć. Zabieg nie jest więc bolesny, jednak może przynosić pewien dyskomfort, dlatego też często stosowane jest znieczulenie w formie kremu bądź żelu.


Czy efekty widoczne są od razu?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w przypadku silnie pomarszczonej skóry dłoni pełne, trwałe efekt uzyskać można po 2-3 zabiegach (wykonywanych w ostępach 4 tygodniowych).


Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

W zależności od wieku i jakości życia pacjenta- od 10 do 12 miesięcy. U osób dbających o nawilżanie i odżywianie skóry dłoni, efekty mogą utrzymywać się dłużej.


Czy zabieg pogrubia dłonie?

Zabieg ma za zadanie wypełnienie zwiotczałej skóry dłoni i zniwelowanie zmarszczek. Dłoń po zabiegu staje się pełniejsza, skóra jest widocznie odżywiona, bardziej jędrna i elastyczna. Po zabiegu nie ma jednak efektu pogrubienia.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page