top of page

Mezoterapia igłowa twarz, szyja, dekolt

Usługi

Mezoterapia igłowa twarz, szyja, dekolt


Czym jest mezoterapia igłowa?


Mezoterapia igłowa to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, zalecany jest pacjentom, którzy mierzą się z problemem szarej, pozbawionej blasku skóry twarzy. Szybki tryb życia, brak czasu na odpoczynek i sen, czynniki zewnętrzne oraz niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że skóra z czasem traci nawilżenie oraz młodzieńczy wygląd.

Pojawiające się oznaki zmęczenia, niekiedy również zasinienia pod oczami i obrzęki sprawiają, że twarz wygląda na zaniedbaną. Zabieg mezoterapii igłowej, to świetne rozwiązanie na pozbycie się zmęczonego wyglądu. Dzięki mezoterapii igłowej odzyskać można nawilżenie oraz odżywienie, a także przywrócić utraconą promienność i blask.


Zabieg stosowany jest zarówno w okolicach twarzy, szyi, jak i dekoltu jako forma rewitalizacji skóry. Mezoterapia igłowa pobudza naturalne procesy naprawcze skóry, poprzez mikro nakłuwanie uruchamiane są fizjologiczne procesy regeneracyjne skóry.


Zabieg posiada działanie, silnie rewitalizujące, dzięki substancjom aktywnym, podawanym w trakcie zabiegu. Dzięki substancjom takim jak witaminy, minerały oraz aminokwasy, skóra odzyskuje zdrowy i promienny wygląd. Podczas zabiegu dochodzi również do pobudzenia produkcji kolagenu, elastyny oraz szybszej regeneracji naskórka.


Technologia stosowana przy mezoterapii igłowej


Dzięki formule jaka stosowana jest podczas zabiegu, preparaty mogą wniknąć w głębokie warstwy skóry, wpływając tym samym na jej wygląd. Iniekcja kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne, pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych.

Zabieg mezoterapii igłowej wymaga zastosowania serii zabiegów, zazwyczaj są to 4 do 6 zabiegów, które wykonywane muszą być w odstępach, w zależności od pacjenta, są to ostępy jedno lub dwutygodniowe. Po wykonaniu serii zabiegów zalecanej przez lekarza, zalecane jest przeprowadzanie zabiegu przypominającego raz na pół roku, w celu utrzymania uzyskanych rezultatów.


Przebieg zabiegu


Zabieg mezoterapii igłowej poprzedzony jest szczegółowym wywiadem z pacjentem, dzięki któremu specjalista poznać może jego oczekiwania. Zabieg przeprowadzany jest po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym, najczęściej podawanym w formie kremu. Za pomocą igły wykonywana jest seria nakłuć w wybrane partie ciała.

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta dobierany jest odpowiedni koktajl na bazie kwasu hialuronowego wraz z witaminami i aminokwasami, mające zadziałać nawilżająco, regenerująco i odżywczo. Zabieg trwa około 30 min, jednak w dużej mierze uzależnione jest to od wielkości obszaru poddanemu mezoterapii.Wskazania do zabiegu


Mezoterapia igłowa sprawdzi się u pacjentów chcących delikatnie wpłynąć na poprawę swojego wyglądu. Widoczny brak blasku, płytkie blizny oraz zmarszczki, zasinienie oraz brak nawilżenia to problemy wielu pacjentów. Dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej można zniwelować lub całkowicie wyeliminować te problemy. Zabieg może być wykonany na wybranym obszarze: twarz, szyja, dekolt.


Przeciwskazania do zabiegu

Mimo wysokiego stopnia bezpieczestwa oraz niskiej inwazyjnoci zabiegu mezoterapia igłowa nie jest polecana wszystkim pacjentom.


Poniżej przedstawiamy przeciwwskazania do wykonania zabiegu:


 • Ciąża

 • Karmienie piersi

 • Uczulenie na którykolwiek składnik preparatu

 • Miejscowe zakaenia lub infekcje skóry

 • Choroby autoimmunologiczne

 • Zaburzenia krzepliwoci krwi

 • Aktywna opryszczka

 • Tendencja do powstawania bliznowców

 • Nowotwory


Wskazania


 • sucha, zwiotczała, pozbawiona świetlistości cera

 • cechy  starzenia skóry

 • suchość, szorstkość skóry

 • przebarwienia i zmiany naczyniowe


 • trądzik


Efekty zabiegu


Mezoterapia igłowa to zabieg silnie nawilajcy i odywiajcy skór, pierwsze efekty widoczne s tu po zabiegu, jednak na efekt kocowy naley zaczeka do kilka tygodni. Dziki mezoterapii igłowej mona uzyska efekt:

 • Rewitalizacji skóry

 • Poprawy napicia i gstoci skóry

 • Zwikszenia elastycznoci

 • Poprawy owalu

 • Wypłycanie drobnych zmarszczek mimicznych

 • Redukcji blizn potrądzikowych

 • Pobudzenie produkcji kolagenu (poprawa nawilżenia, promienności)Przydatne informacje

Obszar: w zależności od potrzeb pacjenta (skóra twarzy, szyi, dekolt)


Czas trwania: do 60 min, czas trwania uzależniony jest obszaru poddanego zabiegowi


Ilość zabiegów: efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w niektórych przypadkach zaleca się wykonanie serii zabiegów


Cenawg. cennika

Często zadawane pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, niewielki dyskomfort mogą sprawić jednie ukłucia mikroigły.


Czego nie robić przed zabiegiem?

Na dwa dni przed zabiegiem pacjent powinien:

 • Nie przyjmować leków przeciwzapalnych i obniżających krzepliwość krwi,

 • Nie spożywać alkoholuJakie są zalecenia pozabiegowe?

Aby utrzymać efekty zabiegu jak najdłużej zaleca się:

Do 24h po zabiegu nie nakładać makijażu

Do 24h po zabiegu unikać mocnego dotykania twarzy oraz masażu

Przez kilka dni po zabiegu unikanie solarium oraz sauny

Stosowanie zaleconych przez lekarza preparatów


Jaki jest czas rekonwalescencji?

Pacjent od razu po zabiegu mezoterapii igłowej, może wrócić do codziennych czynności, przy równoczesnym zastosowaniu zaleceń przekazanych przez specjalistę.


Czy efekty zabiegu widoczne są od razu?

Pierwsze efekty widoczne są już po zabiegu, jednak na pełen efekt należy zaczekać nawet do kilku tygodni.


Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page