top of page

Mezoterapia igłowa głowy

Usługi

Mezoterapia igłowa głowy


Mezoterapia igłowa głowy jest zabiegiem dla pacjentów, którzy borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Wypadanie włosów to przypadłość wielu osób, która może mieć różne podłoża, zarówno zdrowotne jak i związane z trybem życia, nieodpowiednią dietą, złą pielęgnacją czy czynnikami genetycznymi.


Mezoterapia igłowa to rodzaj terapii, która pomaga również w walce z łupieżem, a także z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy.Podczas zabiegu składniki aktywne wnikają w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu regulowane są procesy związane z produkcją sebum i zrostem mieszka włosowego. Dzięki szerokiemu spektrum działania oraz dogłębnej aplikacji w głąb skóry, terapia ta jest znacznie efektywniejsza niż stosowanie kosmetyków na zewnętrzne warstwy skóry.


Mezoterapia igłowa nie tylko jest skuteczną metodą na walkę z wypadaniem włosów, jest to też świetny sposób na odżywienie oraz nawilżenie włosów. Sama mezoterapia igłowa głowa, często nie jest postrzegana jako zabieg, a raczej jako terapia mieszka włosowego. Podczas zabiegu w głębokie warstwy skóry podawane są substancje aktywne o działaniu odżywczym, wpływające na stymulację procesu wzrostu włosów i rewitalizację mieszków włosowych.


Dzięki szerokiej gamie składników, można stworzyć idealny koktajl witaminowy do walki z problemami pacjenta. Koktajle stosowane przy mezoterapii, nazwane są również mezokoktajlami i składają się zazwyczaj z ponad 50 substancji, a w jego skład wchodzą najczęściej: witaminy szczególnie witaminy z grupy B i biotyna, odpowiedzialne za zdrowy włosów wygląd włosów i skóry) aminokwasy (substancje budulcowe włosa, np. argininy, cysteiny i ornityny), minerały (regulujące procesy skóry głowy i włosów, np. cynk, kobalt, nikiel, potas), peptydy biomimetyczne, osocze bogatopłytkowe (uzyskiwane z krwi pacjenta), kwasy nukleinowe, koenzymy



Przebieg zabiegu


Każdy zabieg w naszym Centrum poprzedzony jest rozmową ze specjalistą, dzięki której dobrany może zostać odpowiedni rodzaj terapii. Mieszanka składników aktywnych, podawana jest w głąb skóry głowy za pomocą mikroigieł. Igły, podczas nakłucia tworzą kanaliki, którymi przez wszystkie warstwy skóry przenikają bogate substancjeodżywcze. Kanaliki zamykają się po upływie kilku godzin, dzięki czemu po zabiegu nie są widoczne duże zniszczenia naskórka głowy. Po zabiegu wykonywany jest masaż skóry głowy mający za zadanie równomierne rozprowadzenie preparatu.


Dzięki terapii, skóra głowy zostaje pobudzona do regeneracji i produkcji substancji aktywnych, odpowiedzialnych za nawilżenie i regenerację.W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach około 2-3 tygodniowych, a następnie zabieg przypominający raz na trzy miesiące.


Wskazania


Mezoterapia igłowa skóry głowy polecana jest dla wszystkich pacjentów pacjentom, którzy zauważają u siebie pierwsze symptomy wypadania włosów, osłabienia ich kondycji, nadmiernego przetłuszczania skóry głowy.


Zabieg szczególnie zaleca się dla pacjentów, którzy borykają się z problemem:

  • Pogorszenie się kondycji włosów;

  • Łysienie plackowatego;

  • Łysienie androgenowego;

  • Nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy;

  • Nadmiernego wypadania włosów,

  • Łysieniem telogenowym spowodowanym: zmianami hormonalnymi w okresie ciąży i laktacji,

  • Wypadaniem włosów spowodowanych ubogą dietą, słabym krążeniem, nadmiernym stresem, chorobą.


Zabiegi mezoterapii mogą wykonywać również pacjenci chcący przeciwdziałać wypadaniu włosów oraz ich osłabieniu. Zabieg zaleca się stosować w okresie wczesnowiosennym.


Przeciwwskazania


Mimo niskiej inwazyjności i wysokiego bezpieczeństwa zabiegu, mezoterapia igłowa skóry głowy nie może zostać wykonana u wszystkich pacjentów, są to m.in.:

  • Osoby będące w ciąży lub okresie laktacji.

  • Osoby będące uczulone na którykolwiek składnik preparatu.

  • Osoby mające miejscowe zakażenia lub infekcje skóry.

  • Osoby posiadające choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, nowotwory, cukrzycę oraz epilepsję


Efekty zabiegu


Mezoterapia igłowa skóra głowy przynosi rezultaty stopniowo, najpierw zauważalna jest mniejsza ilość wypadających włosów, w kolejnym etapie widać ich odżywienie i wzmocnienie. Włosy po czasie odrastają mocniejsze, gęstsze i grubsze, widać również poprawę w ich jakości, stają się pełne blasku.


Dzięki stymulacji skóry głowy, skóra jest nawilżona, a proces produkcji sebum zrównoważony, dzięki czemu skóra mniej się przetłuszcza, a łupież znika na dobre. Aby uzyskać najlepsze z możliwych efektów, zaleca się stosowanie serii zabiegów, w odpowiednich odstępach czasowych, zgodnie z zaleceniem lekarza.


Po zakończeniu terapii, dla podtrzymania efektów zabiegu należy skupić się na odpowiedniej pielęgnacji, unikaniu używek i nadmiernego przesuszania skóry głowy. Dzięki temu, można cieszyć się mocnymi włosami przez długi czas.

Przydatne informacje

Obszar: w zależności od potrzeb pacjenta (skóra głowy)


Czas trwania: do 60 min, czas trwania uzależniony jest obszaru poddanego zabiegowi


Ilość zabiegów: efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w niektórych przypadkach zaleca się wykonanie serii zabiegów


Cena: wg. cennika

Często zadawane pytania

Czy do zabiegu należy się przygotować?

Na dwa dni przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować leków przeciwzapalnych i zmniejszających krzepliwość krwi. Na dzień przed zabiegiem nie zaleca się spożywania alkoholu.W dniu zabiegu, należy umyć głowę łagodnym szamponem, bez stosowania odżywek i produktów do pielęgnacji.


Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Aby składniki aktywne, zaaplikowane podczas zabiegu były skuteczne i przyniosły efekty, należy po zabiegu zastosować się do następujących zaleceń:

Do 24h po zabiegu, nie należy nakładać na skórę głowy żadnych kosmetyków, poza kosmetykami zaleconymi przez lekarza;

Do 24h po zabiegu, należy unikać ekspozycji na słońce

Do 24h po zabiegu, należy unikać korzystania z basenu

Do 24h po zabiegu, należy unikać korzystania z sauny oraz solarium

Do 24h po zabiegu, należy unikać spożywania alkoholu

Do 24h po zabiegu, należy unikać masażu skóry głowy


Jaki jest czas rekonwalescencji?

Po wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy, pacjent zwykle nie wymaga rekonwalescencji i może wrócić do codziennych czynności.Po zabiegu skóra głowy może być lekko obrzęknięta oraz zaczerwieniona, mogą pojawić się także niewielkie strupy i zasinienia. Objawy te są przejściowe i ustępują w przeciągu kilku dni od zabiegu.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page