top of page

Oczyszczanie wodorowe

Usługi

Oczyszczanie wodorowe


Obecnie gabinety kosmetologiczne oferują wiele zabiegów poprawiających wygląd, wpływających na jakość i stan naszej skóry. Zabiegu liftingujące, oczyszczające oraz zabiegi anty-aging, wpływające na procesy starzeniowe skóry, gdyż oparte są na nowoczesnych technologiach. Połączenie skuteczności, bezpieczeństwa pacjenta oraz jakości zabiegów sprawia, że cieszą się one dużym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Dbanie o jakoś skóry przekłada się na jej wygląd. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegów kosmetologicznych.

Przygodę z zabiegami kosmetologicznymi warto rozpocząć o zabiegów oczyszczających, dzięki którym przyswajalność substancji aktywnych zawartych w serum oraz kremach jest zdecydowanie bardziej efektywna.


Kluczowym elementem w dbaniu o dobrą kondycję skóry jest jej oczyszczanie. Dogłębne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, martwego naskórka oraz wolnych rodników powinno być podstawą pielęgnacji.


Na co wpływa oczyszczanie wodorowe?


Wiedza na temat negatywnego wpływu wolnych rodników RFT na jakość i stan skóry, jest coraz bardziej powszechna. Wolne rodniki RFT w niewielkiej ilości potrzebne są w przebiegu wielu procesów komórkowych. Jednak wraz z ich nadmiernym wzrostem istnieje ryzyko wyniszczenia potrzebnego skórze białka, lipidów oraz kwasów nukleinowych w komórkach, co w efekcie przekłada się na widocznie postępujące procesy starzeniowe. Brak jędrności, utrata kolorytu i widoczne zwiotczenie skóry w okolicy twarz, szyi i dekoltu, to problem wielu pacjentów.


Oczyszczanie wodorowe wpływa na uwalnianie cząsteczek wodoru w głębokie warstwy skóry. Proces ten odpowiada za związanie wolnych rodników RFT, co z kolei powadzi do wytworzenia potrzebnych skórze składników, czyli wody i tlenu. Oczyszczanie wodorowe jest bezinwazyjną formą mezoterapii, dzięki której aktywowane są procesy odbudowy skóry w jej głębokich warstwach.
Jak przebiega zabieg oczyszczania wodorowego?


Aby móc cieszyć się oczyszczoną, napiętą oraz zregenerowaną skórą, należy systematycznie oczyszczać skórę. Podczas oczyszczania wodorowego następuje po sobie kilka ważnych etapów:


Etap I: neutralizacja wolnych rodników- aktywny wodór wiąże wolne rodniki, tworząc potrzebną wodę oraz czysty tlen;


Etap II: eksfoliacja- złuszczanie obumarłych warstw skóry, dzięki usunięciu martwych komórek, składniki aktywne mogą działać bardziej efektywnie;


Etap III: dotlenienie- dotlenienie skóry wspomaga działanie antyoksydantów, substancji aktywnych oraz stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny;


Etap IV: aktywizacja antyoksydantów- dzięki wtłoczeniu w skórę substancji o działu antyoksydacyjnym możemy zapobiec ponownemu wytworzeniu nadmiaru wolnych rodników;


Etap V: polepszenie metabolizmu skóry- dzięki emisji ultradźwięków, aktywne substancje

antyoksydacyjne dostają się do głębokich warstw skóry, doprowadzając do drgania komórek. Dzięki czemu mięśnie twarzy poddane są stymulacji termicznej, a co za tym idzie twarz jest zrelaksowana, a krążenie i produkcja limfy pobudzone;


Etap VI: anty-aging- dzięki termicznej stymulacji włókien kolagenowych, uzyskać można efekt liftingu, napięcia oraz uelastycznienia skóry;


Skuteczność zabiegu


Oczyszczona skóra to podstawa dobrej i skutecznej pielęgnacji, dlatego tak ważna jest systematyczność i jakość wykonywanych zabiegów kosmetologicznych ukierunkowanych na oczyszczanie. Oczyszczanie wodorowe dzięki swojej specyfice sprawia, że od razu po zabiegu skóra jest widocznie oczyszczona, pory zamknięte a widoczne dotychczas niedoskonałości złagodzone. Poza skutecznym oczyszczeniem zabieg wpływa również na uelastycznienie skóry oraz lifting twarzy.


Dodatkowo, po zabiegu oczyszczania wodorowego zastosować można kurację kwasami, które będą mogły wniknąć w głębokie warstwy skóry. Najistotniejszymi efektami zabiegu są:

-wyeliminowanie nadmiaru wolnych rodników;

-poprawa i ujednolicenie kolorytu skóry;

-uelastycznienie skóry, poprawa jędrności;

-poprawa gęstości skóry;

-nawodnienie i nawilżenie skóry;

-redukcja niedoskonałości;

-złagodzenie stanów zapalnych;

-redukcja przebarwień;

-stymulacja produkcji kolagenu oraz elastyny;


Wskazania do zabiegu


Zabieg wodorowego oczyszczania skóry, wykonany może zostać w wielu przypadkach. Kluczowa jest tutaj wnikliwa analiza skóry wykonywana przez naszym kosmetologów, którzy służą pomocą w wyborze zabiegu. Oczyszczanie wodorowe wykonywane jest najczęściej u pacjentów, którzy:

-zauważają oznaki starzenia się skóry;

-borykają się z problemem trądziku, zaskórników, rozszerzonych porów;

-mają problem z nadmierną produkcją sebum;

Oczyszczanie wodorowe, może zostać wykonane w ramach profilaktyki starzenia się skóry, utrzymania odpowiedniego nawilżenia oraz oczyszczenia skóry.


Przeciwskazania do zabiegu


Zabieg oczyszczania wodorowego cechuje się bezinwazyjnością. Może on zostać wykonany u większości pacjentów, również kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji.

Istnieje jednak kilka przypadków, w których zabieg nie może zostać wykonany:

-aktywne choroby skóry;

-metalowy rozrusznik serca oraz metalowe implanty;

-choroby przewlekłe (epilepsja, cukrzyca, nowotwory);

-nadwrażliwość na prąd elektryczny;


Efekty zabiegu


Skóra twarzy, szyi czy dekoltu po oczyszczaniu wodorowym jest oczyszczona, zdecydowanie bardziej napięta i nawodniona. Efekty zabiegu utrzymują się do kilku tygodni, w zależności od jakości życia i rodzaju pielęgnacji okres ten może się skracać lub wydłużać. Aby podtrzymać efekty zabiegu należy wykonywać go raz na 3-4 tygodnie.

Często zadawane pytania

Jakie są wskazania po zabiegu?

Po zabiegu oczyszczania wodorowego pacjent może powrócić do codziennych czynności, skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i napięta.

-Około 12-16 godzin po zabiegu, nie należy myć twarzy produktami myjącymi;

-Nie należy również w tym czasie nakładać kremów oraz makijaży;

Wszelkie niepokojące oznaki, jak pieczenie czy ból, należy zgłosić osobie wykonującej zabieg.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page