top of page

Wolumetria brody

Usługi

Wolumetria brody


Twarz pozbawiona wyraźnych konturów oraz zniekształcone rysy twarzy wpływają na negatywną samoocenę pacjentów. Najczęstszym problemem, z którym zgłaszają się pacjenci jest utrata pożądanego kształtu brody i żuchwy. Wraz z biegiem lat, jędrność skóry obniża się, a co za tym idzie twarz zmienia się, tracąc swój pierwotny owal i kontur. Zabieg jakim jest wolumetria pozwala na poprawę wyglądu twarzy w subtelny sposób.Czym jest wolumetria brody?


Wiele pacjentów z biegiem lat zauważa zmiany w wyglądzie swojej twarzy, zarówno z przodu jak i z profilu twarz traci wyraźne kontury. Brak wyraźnego zarysowania brody, a także dołeczek który z czasem może pojawić się na brodzie, często nie podoba się pacjentom. Zdaniem wielu, twarz pozbawiona konturów wygląda na starszą i bardziej zmęczoną.

Upływający czas widoczny jest szczególnie gdy zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, skóra staje się mniej elastyczna i ulega naturalnemu efektowi opadania/obwisania. Zauważyć można to najsilniej w okolicach brody i żuchwy, czyli w dolnej partii twarzy.


Wolumetria brody, to zabieg polecany wszystkim pacjentom, chcącym odzyskać dotychczasowy kontur twarzy. Dzięki iniekcji kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie możemy nie tylko wypełnić ubytki, ale również wymodelować (nadać odpowiedni kształt) brodzie. Kwas hialuronowy silnie nawilża, ale też wiąże cząsteczki wody w organizmie przez co świetnie sprawdza się jako wypełniacz. Przy wolumetrii brody stosowany jest gęsty, bardzo plastyczny preparat zawierający lidokainę. Dzięki precyzyjnie podanemu preparatowi uzyskać możemy efekt wysmuklenia, wyszczuplenia i uniesienia, twarz po zabiegu staje się bardziej wyraźna i zarysowana, dzięki czemu wygląda na młodszą i bardziej promienną.Przebieg zabiegu:


Wolumetria brody, poprzedzona musi zostać konsultacją, dzięki temu specjalista może poznać oczekiwania pacjenta, a także zapoznać się z jego stanem zdrowia i trybem życia. Ilość preparatu dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, dlatego uzyskane efekty mogą się od siebie różnić (subtelny bądź mocniejszy efekt). Zabieg nie wymaga od pacjenta przygotowania, zaleca się jednak odstawienie leków zmniejszających krzepliwość krwi (na tydzień przed zabiegiem).


Miejsce, które poddane ma zostać zabiegowi jest oczyszczane z resztek makijażu i produktów pielęgnacyjnych oraz dezynfekowane, dla komfortu pacjenta miejsce zabiegu znieczulane jest za pomocą kremu bądź żelu. W zależności od oczekiwań pacjenta za pomocą iły lub cienkiej kaniuli podskórnie wprowadzany jest kwas hialuronowy, ilość wkłuć zależy od pożądanego efektu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, a jego efekty widoczne są niemal od razu.Wskazania do zabiegu:


Wolumetria brody, wykonana może zostać u każdego pacjenta chcącego poprawić kształt dolnej partii twarzy, Szczególnie zalecany jest on pacjentom, którzy:

-w wyniku starzenia utracili wyraźne rysy twarz,

-borykają się z problem bruzd i nierówności na brodzie,

-posiadają nieestetyczne wgłębienie na brodzie.Efekty zabiegu:

Wolumetria brody daje niemal natychmiastowe efekty, dzięki modelowaniu brody, staje się ona zarysowana oraz poddana zabiegowi liftingu (jej zakończenie nie opada w dół a uniesione jest ku górze), dzięki czemu twarz wygląda na młodszą. Efekty zabiegu utrzymują się od kilkunastu miesięcy do nawet dwóch lat, wszystko zależy od uwarunkowań organizmu i trybu życia pacjenta, po tym czasie należy powtórzyć zabieg dla podtrzymania efektów.Przeciwskazania do zabiegu:


Zabieg wolumetrii brody, nie jest inwazyjny, jednak nie zaleca się go w następujących przypadkach:

-ciąża i karmienie piersią,

-choroby autoimmunologiczne,

-skłonność do bliznowacenia,

-choroby skóry (np. trądzik, łuszczyca, opryszczka),

-stany zapalne skóry,

-aktywne leczenie ortodontyczne.


Rekonwalescencja:


Po zabiegu wolumetrii brody, pacjent może niemal od razu powrócić do codziennych czynności. W miejscu podania preparatu może pojawić się niewielki strupek oraz zaczerwienienie, które jednak nie powinno utrzymywać się dłużej niż kilka dni. Broda przez kilka dni może być lekko opuchnięta, na pełne efekty należy zaczekać do 2 tygodni.

Przydatne informacje

Obszar: broda


Czas trwania: ok. 30 min


Ilość zabiegów: efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, po pewnym czasie należy poddać się zabiegowi uzupełniającemu, aby nie utracić efektów


Cena: wg. cennika.

Często zadawane pytania

Kto może poddać się zabiegowi wolumetrii brody?

Zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej są to osoby zauważające pierwsze oznaki starzenia, które nie chcą utracić dotychczasowego wyglądu. Zdarza się również, że zabiegowi poddają się osoby młode, niezadowolone z dotychczasowego kształtu brody jak również dolnej linii twarzy.


Czy po zabiegu powstaje rana?

Wolumetria brody polega na podskórnym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego. Preparat podawany jest pod skórę, za pomocą cienkiej igły, a więc powstawanie ran w miejscu podania jest niemal niemożliwe. Po zabiegu w miejscu nakłucia, pojawić może się delikatny siniak/ zaczerwienienie lub strupek, który powinien zniknąć po kilku dniach (do 10 dni).


Czy zabieg wolumetrii brody jest bolesny?

Wolumetria brody nie jest zabiegiem bolesnym, gdyż opiera się jedynie na kilku wkłuciach w okolicy brody (miejsce to nie jest mocno tkliwe). Jednak dla zwiększenia komfortu pacjenta, w miejscu zabiegu rozprowadzany jest krem znieczulający, po kilku chwilach, gdy krem zacznie działać specjalista przystępuje do zabiegu. Znieczulenie może utrzymywać się do kilku godzin, po jego ustąpieniu pacjent nie powinien odczuwać bólu.


Czy efekty widoczne są od razu?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.


Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy nazywany jest często „eliksirem młodości” jest to substancja występująca naturalnie w ludzkim organizmie. Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za nawilżenie i nawodnienie skóry.

W medycynie estetycznej, kwas hialuronowy wykorzystywany jest często jako wypełniacz. Zastosowanie usieciowanego kwasu hialuronowego pozwala na wypełnieni ubytków w skórze, nadanie kształtu oraz objętości.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page