top of page

Fibryna bogatopłytkowa

Usługi

Fibryna bogatopłytkowa


Fibryna bogatopłytkowa to osocze wzbogacone o komórki takie jak leukocyty i płytki krwi. Zawarte w fibrynie komórki macierzyste mają funkcję stymulacji naprawczej tkanek, natomiast komórki mezenchymalne odpowiedzialne są za regenerację. Fibryna bogatopłytkowa jest skoncentrowaną substancją zawierającą płytki krwi zawieszony w fibrynie, która pozyskiwana jest z krwi pacjenta.


Fibryna różni się od osocza przede wszystkim sposobem uwalniania w organizmie. W mezoterapii bogatopłytkowej czynnik wzrostu uwalniany jest nagle, fibryn bogatopłytkowa cechuje się natomiast powolnym uwalnianiem czynników wzrostu co przynosi lepsze efekty.


Fibryna bogatopłytkowa stosowana jest zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo. Dzięki naturalnemu pochodzeniu, fibryna jest niezwykle bezpiecznym dla pacjenta preparatem, gdyż pochodzi z jego własnej krwi, dlatego też uniknąć można reakcji alergicznych. Dzięki bogatej formule fibryna bogatopłytkowa silnie rewitalizuje skórę, spłyca zmarszczki twarzy, szyi, dłoni oraz dekoltu, dzięki czemu skóra wygląda na młodszą. Dzięki stopniowemu uwalnianiu się czynnika wzrostu skóra nabiera elastyczności oraz blasku.


Przebieg zabiegu


Proponujemy aby zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej poprzedzony był konsultacją z naszym specjalistą. Rozmowa ma na celu ustalenie problemu z jakim przychodzi pacjent oraz ustalenie planu leczenia. Obszar zabiegu jest oczyszczany i dezynfekowany, jeśli zaistnieje taka potrzeba, podane może zostać znieczulenie w formie kremu.


W pierwszym etapie pobierana jest niewielka ilość krwi, która trafia do specjalnych probówek, są one umieszczane w wirówce i odwirowywane około 5 minut. Następnie z każdej próbówki pobierana jest frakcja około 1 ml i-PRF. Fibryna bogatopłytkowa podawana jest za pomocą igły w miejscu, które wymaga regeneracji lub rewitalizacji. Czas zabiegu to około 60 minut.


Wskazania do zabiegu


 • Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej polecany jest pacjentom chcącym uzyskać efekt:

 • Odmłodzonej i zregenerowanej skóry,

 • Wygładzenia i spłycenia zmarszczek,

 • Redukcji rozstępów, blizn, blizn potrądzikowe i przebarwień,

 • Przyśpieszenia regeneracji po innym zabiegu.


 • wypadanie włosów,

 • łysienie,Przeciwskazania


Przeciwskazaniami do zabiegu są m.in:

 • ciąża, karmienie piersią;

 • stany zapalne, infekcje skóry;

 • choroby nowotworowe;

 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

 • leczenie immunosupresyjne;

 • cukrzyca;

 • ostre zakażenie wirusowe (HCV, HBS, HIV);

 • choroby krwi przebiegające z zaburzeniami działania lub liczby płytek krwi i krzepliwości krwi


Efekty zabiegu


Już po pierwszym zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowym skóra staje się bardziej elastyczna i napięta, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Dzięki bogatej formule skóra zdecydowanie szybciej się regeneruje, dzięki czemu wygląda na zdrową i pełną blasku.

Przydatne informacje


Obszar: twarz, ciało


Czas trwania: do 60 min


Ilość zabiegów: indywidualnie dobrana seria


Cena: wg. cennika

Często zadawane pytania

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Na kilka dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków zaburzających krzepliwość krwi, takich jak: Aspiryna oraz inne leki przeciwzapalne. Minimum 24h przed zabiegiem nie zaleca się również spożywania alkoholu.


Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu zaleca się, aby pacjent przez 24h nie korzystał z solarium oraz sauny. Przez minimum 5 dni po zabiegu nie zaleca się silnej aktywności fizycznej jak siłownia czy bieganie. Miejsc poddanych terapii nie należy uciskać ani masować.


Jak wygląda rekonwalescencja?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Jedyną niedogodnością może być obrzęk, który jednak znika na kilka godzin po zabiegu, a także zasinienie, które powinno zredukować się do kilku dni po zabiegu. Istotną kwestią jest jednak zastosowanie się do zaleceń lekarza, dzięki którym uniknąć można powikłań i uzyskać najlepsze efekty.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page