top of page

Osocze bogatopłytkowe

Usługi

Osocze bogatopłytkowe


Osocze bogatopłytkowe to naturalna substancja pozyskiwana z organizmu pacjenta. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego cechuje się skutecznością, bezpieczeństwem i wielozadaniowością, ponieważ ma wiele zastosowań. Dzięki zabiegowi uzyskać można widoczny efekt odmłodzenia, odżywienia, redukcji zmarszczek oraz poprawy kondycji włosów.


Czym jest osocze bogatopłytkowe?


Osocze bogatopłytkowe jest substancją w pełni bezpieczną dla organizmu, pozyskiwaną z krwi pacjenta. Pobrana podczas zabiegu krew zostaje odwirowana, a uzyskany preparat (pełen cennych składników) wstrzykiwany jest w odpowiednią część skóry twarzy oraz/lub głowy. W wyniku iniekcji osocza bogatopłytkowe w głąb skóry, dochodzi do stymulacji komórek macierzystych, odnowy i regeneracji tkanek, wzmożonej produkcji kolagenu oraz tworzenia nowych naczyń krwionośnych.


Wynikiem działania osocza bogatopłytkowego jest widoczna odnowa skóry, nawilżenie, spłycenie zmarszczek oraz poprawa elastyczności skóry, a w przypadku skóry głowy- pobudzenie mieszków włosowych i regeneracja włosów.

Nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie wysokostężonego preparatu, nawet o stężeniu do 5-7 razy większym niż krew bazowa.


Jak działa osocze bogatopłytkowe?


Osocze bogatopłytkowe ma wiele zastosowań, wykorzystywane może być zarówno w walce z procesami starzeniowymi jak również w zwalczaniu pierwszych oznak łysienia. Bogata w składniki odżywcze substancja umożliwia regenerację skóry, nawilżenie, poprawę koloru oraz elastyczności jak również lifting dla szarej i zmęczonej skóry.


Osocze bogatopłytkowe stymuluje namnażanie się komórek macierzystych w organizmie, dzięki czemu efekty zabiegu widoczne są na dłużej, stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za napięcie i nawilżenie skóry. Substancja wspomaga również procesy regeneracyjne, przyśpiesza gojenie się raz, niweluje blizny oraz redukuje wypadanie włosów.


Substancja pozyskiwana jest bezpośrednio z krwi pacjenta, dlatego jest wysoce bezpieczna dla organizmu, nie jest przyczyną reakcji alergicznych więc sprawdzi się u osób nietolerujących substancje syntetyczne.


Osocze bogatopłytkowe – u kogo się sprawdzi?


Szara pozbawiona basku skóra- osocze bogatopłytkowe, stymuluje głębokie warstwy skóry, poprawia koloryt, ujędrnia, przywraca blask i nawilżenie.


Drobne zmarszczki- osocze bogatopłytkowe świetnie sprawdzi się w niwelowaniu pierwszych oznak starzenia, stymulacja receptorów fibroblastów wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. W wyniku zabiegu zmarszczki zostają spłycone, a skóra odzyskuje swoje naturalne piękno.

Profilaktyka przeciwstarzeniowa- zabieg świetnie sprawdzi się również u osób młodych chcących opóźnić powstawanie zmarszczek, utratę elastyczności i sprężystości skóry. Zabiegi stosowane w ramach profilaktyki, przynoszą efekty, utrzymując młody i promienny wygląd na dłużej.


Osłabienie i wypadanie włosów- osocze bogatopłytkowe sprzyja produkcji białek będących budulcem dla mieszków włosowych, dzięki temu włosy rosną mocniejsze i grubsze. Podany na skórę głowy preparat, odżywia ją i działa jak booster- pobudzając włosy do wzrostu. Jest to uznana metoda leczenia łysienia, przynosząca zadowalające efekty.


Blizny i rozstępy- dzięki działaniu regeneracyjnemu, osocze bogatopłytkowe sprawdzi się w leczeniu blizn oraz rozstępów. Osocze pobudza komórki macierzyste, wpływając tym samym na przyśpieszenie odnowy skóry. Zabieg sprawdzi się u osób z bliznami potrądzikowymi, pooperacyjnymi, bliznami będącymi wynikiem oparzenia oraz w przypadku rozstępów.


Zmiany trądzikowe- osocze bogatopłytkowe stosowane może być również w łagodzeniu trądziku oraz w procesie gojenia się ran potrądzikowych. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie może być wykonywany przy aktywnych stanach zapalnych.


Jak przebiega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?


Zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją w lekarzem, który określa stan skóry oraz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta.


Od pacjenta pobierana jest niewielka ilość krwi-około 50ml, krew umieszczana jest wirówce, która oddziela płytki krwi od innych substancji. Obszar zabiegowy jest starannie dezynfekowany i oczyszczany, aby zniwelować ból oraz dyskomfort w miejscu zabiegu rozprowadzany jest krem znieczulający. Osocze bogatopłytkowe podawane jest za pomocą niewielkiej igły w serii mikronakłóć. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut- w zależności od obszaru, jaki poddawany jest zabiegowi.Wskazania:


 • pierwsze oznaki starzenia się skóry,

 • brak jędrności,

 • szara i pozbawiona blasku skór,

 • widoczne zmarszczki,

 • blizny oraz rozstępy,

 • wypadanie włosów,

 • łysienie,


Przeciwskazania:


 • Ciąża i karmienie piersią,

 • Choroby nowotworowe,

 • Alergie na środki znieczulające,

 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu,

 • Aktywne zmiany łuszczycowe,

 • Obniżona odporność,

 • Pryzmowanie leków rozrzedzających krew,Efekt zabiegu:


Zabieg wpływa widocznie na poprawę wyglądu i jakości skóry.

 • Poprawa kolorytu,

 • Rozświetlenie skóry,

 • Nawilżenie, odżywienie,

 • Regeneracja,

 • Spłycenie zmarszczek,

 • Odbudowa skóry,

 • Zniwelowanie blizn,

 • Stymulacja wzrostu włosów,

 • Zahamowanie procesu łysienia,
Przydatne informacje

Obszar: w zależności od potrzeb pacjenta (ciało, twarz, głowa)


Czas trwania: do 60 min, czas trwania uzależniony jest obszaru poddanego zabiegowi


Ilość zabiegów: efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w niektórych przypadkach zaleca się wykonanie serii zabiegów


Cena: wg.cennika

Często zadawane pytania

Czy do zabiegu należy się przygotować?

Przed planowanym zabiegiem z użyciem osocza bogatopłytkowego nie należy przez 48h spożywać alkoholu. Na 24h przed zabiegiem należy wypić większą niż zazwyczaj ilość wody (około 3l)


Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, dyskomfort może sprawić jednie ukłucie podczas pobierania krwi i podawania osocza.


Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności, skóra może być lekko podrażniona oraz zaczerwieniona. Zaleca się stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.

 • Do 24h po zabiegu unikać nagrzewania, sauny, solarium, basenu oraz siłowni,

 • Stosować kremy w wysokim filtrze SPF,

 • Do 12h po zabiegu nie nakładać makijażu.


Jaki jest czas rekonwalescencji?

W przypadku zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowe, nie ma konieczności rekonwalescencji. Skóra po zabiegu może być podrażniona i zaczerwieniona, efekt ten powinien ustąpić po 48h.


Czy efekty zabiegu widoczne są od razu?

Pierwsze efekty widoczne są już po zabiegu, jednak na pełen efekt należy zaczekać nawet do kilku tygodni.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page