top of page

Wolumetria twarzy

Usługi

Wolumetria twarzy


Wolumetria twarzy to jeden z częściej wykonywanych przez pacjentów zabiegów medycyny estetycznej, przynosi on wręcz natychmiastowe, zadowalające efekty. Utrata owalu twarzy wraz z czasem dotyka większości mężczyzn i kobiet. Problem ten można jednak zażegnać poddając się bezpiecznemu, nieinwazyjnemu zabiegowi bez użycia skalpela. Wolumetria pozwala przywrócić utracony w procesie starzenia widoczny kontur twarzy, pozwala również uzyskać efekt wymodelowania i odmłodzenia na który liczy wielu pacjentów.


Czym jest wolumetria twarzy?


Wolumetria twarzy to jeden ze skuteczniejszych niechirurgicznych zabiegów medycyny estetycznej. Wolumetria dzięki zastosowaniu innowacyjnych produktów zawierających kwas hialuronowy (substancję występującą naturalnie w ludzkim organizmie) pozwala na uzyskanie efektowanego liftingu, odmłodzenia i wyostrzenia rysów twarzy.


Wraz z upływem czasu, twarz zmienia się, skóra staje się mniej elastyczna (ma tendencje do obwisania), zmienia się również układ kostno-stawowy, policzki mogą zapadać się, a żuchwa obniżać.

Wielu pacjentów, boryka się również z asymetriami twarzy jak również ubytkami, wolumetria stanowi szybkie i skuteczne rozwiązanie pozwalające zażegnać problemy natury estetycznej.


Zabieg opiera się na podskórnej iniekcji substancji bogatej w kwas hialuronowy, będącej świetnym wypełniaczem. Kwas hialuronowy stosowany w wolumetrii, jest niezwykle plastyczny i gęsty dzięki czemu uzyskać możemy naprawdę spektakularne i trwałe efekty.Wolumetria policzków:


Wolumetria policzków sprawdzi się u pacjentów, chcących uwydatnić ten obszar twarzy, jak również u pacjentów borykających się z problemem zapadniętych/opadających policzków. Dzięki wolumetrii policzków, twarz wygląda zdecydowanie młodziej oraz promienniej, efekt liftingu uwydatnia kości policzkowe i wpływa na poprawę owalu twarzy.


Usieciowany kwas hialuronowy stosowany w wolumetrii policzków pozwala na uzyskanie naturalnego efektu.Wolumetria żuchwy:


Jednym z popularniejszych zabiegów wolumetrii, jest wolumetria żuchwy. Zabieg ten pozwala na przywrócenie twarzy pięknych rysów sprzed okresu starzenia. Wraz z czasem zmniejsza się ilość tkanki podskórnej, co powoduje obniżenie się linii żuchwy oraz powstawanie zmarszczek.


Wolumetria żuchwy jest zabiegiem skierowanym nie tylko dla osób w okresie starzenia-zauważających zanik owalu twarzy. Procedura ta cieszy się również dużą popularnością wśród młodych mężczyzn i kobiet, którzy chcą nadać swojej twarzy pewien charakter, wysmuklić ją i uwydatnić linię żuchwy.Wolumetria twarzy okrągłej:


Mamy wiele typów urody oraz kilka głównych kształtów twarzy, jednym z nich jest owal. Posiadacze twarzy o kształcie owalnym często skarżą się na brak uwydatnionych kości policzkowych i linii żuchwy.

Twarz owalna, mimo niewielkiej masy ciała pacjenta może dawać wrażenie nadmiaru kilogramów. Pacjenci o twarzy owalnej chcący poddać się zabiegowi wolumetrii twarzy, kierują się głównie względami estetycznymi, są to często pacjenci młodzi, chcący uzyskać efekt wysmuklenia.


Dzięki substancji bogatej w kwas hialuronowy można stworzyć odpowiednie proporcje twarzy, podkreślając jej kontur i rysy.Przebieg zabiegu:


Wolumetria twarzy, poprzedzona musi zostać konsultacją, dzięki której specjalista może poznać oczekiwania pacjenta, a także zapoznać się z jego stanem zdrowia i trybem życia. Podczas konsultacji określany jest również obszar, który poddany ma zostać wolumetrii, a także efekt jaki pacjent chce uzyskać (to głównie od tego zależy ilość podanego preparatu). Zabieg nie wymaga od pacjenta przygotowania, zaleca się jednak odstawienie leków zmniejszających krzepliwość krwi (na tydzień przed zabiegiem).


Miejsce, które poddane ma zostać zabiegowi jest oczyszczane z resztek makijażu i produktów pielęgnacyjnych oraz dezynfekowane, dla komfortu pacjenta miejsce zabiegu znieczulane jest za pomocą kremu bądź żelu. W zależności od oczekiwań pacjenta za pomocą iły lub cienkiej kaniuli podskórnie wprowadzany jest kwas hialuronowy, ilość wkłuć zależy od obszaru jaki poddawany jest zabiegowi. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a jego efekty widoczne są niemal od razu.Efekty zabiegu:


Wolumetria twarzy daje niemal natychmiastowe efekty, twarz za sprawą podania kwasu hialuronowego staje się odmłodzona i pełniejsza blasku. Efekty zabiegu utrzymują się od kilkunastu miesięcy do nawet dwóch lat, wszystko zależy od uwarunkowań organizmu i trybu życia pacjenta, po tym czasie należy powtórzyć zabieg dla podtrzymania efektów.

Głównymi zaletami zabiegu są;

1. Zwiększenie objętości policzków,

2. Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,

3. Zmniejszenie widoczności zmarszczek na twarzy,

4. Nawilżenie skóry oraz poprawa jej elastyczności,

5. Poprawa konturu twarzy,

6. Dodanie objętości w okolicy ust,

7. Ujednolicenie struktury skóry,

8. Poprawa konturu podbródka,


Wskazania do zabiegu:


Wolumetria twarzy to jeden z popularniejszych zabiegów odmładzających i modelujących twarz. Zastosowanie produktu na bazie kwasu hialuronowego sprawia, że jest on bezpieczny i mało inwazyjny, dlatego może zostać wykonany u niemal każdego pacjenta.

Szczególnie sprawdzi się u pacjentów chcących:

-uzyskać efekt odmłodzenia,

-wymodelować opadające/zapadnięte policzki,

-wyostrzyć rysy twarzy,

-uzyskać efekt wyszczuplenie,

-uzyskać efekt liftingu.


Przeciwskazania:


Zabieg wolumetrii brody, nie jest inwazyjny, jednak nie zaleca się go w następujących przypadkach:

  • ciąża i karmienie piersią,

  • choroby autoimmunologiczne,

  • skłonność do bliznowacenia,

  • choroby skóry (np. trądzik, łuszczyca, opryszczka),

  • stany zapalne skóry,

  • aktywne leczenie ortodontyczne.Rekonwalescencja:


Po zabiegu wolumetrii twarzy, pacjent może niemal od razu powrócić do codziennych czynności. W miejscu podania preparatu może pojawić się niewielki obrzęk, zaczerwienienie, siniak bądź strupek, które jednak nie powinno utrzymywać się dłużej niż kilka dni (do 10dni). Twarz przez kilka dni może być lekko opuchnięta i tkliwa, na pełne efekty należy zaczekać do 2 tygodni.

Przydatne informacje

Obszar: twarz (żuchwa, policzki)


Czas trwania: do 60 min


Ilość zabiegów: efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, po pewnym czasie należy poddać się zabiegowi uzupełniającemu, aby nie utracić efektów


Cena: wg. cennika

Często zadawane pytania

Kto może poddać się zabiegowi wolumetrii twarzy?

Zabiegowi poddać mogą się zarówno kobiety jak i mężczyźni w każdym wieku. Najczęściej są to osoby zauważające pierwsze efekty starzenia, które nie chcą tracić dotychczasowego wyglądu. Często jednak pacjentami są również osoby młode, chcące uzyskać pożądany kontur twarzy.


Czy po zabiegu powstaje rana?

Wolumetria twarzy polega na podskórnym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego. Preparat podawany jest pod skórę, za pomocą cienkiej igły, a więc powstawanie ran w miejscu podania jest niemal niemożliwe. Po zabiegu w miejscu nakłucia, pojawić może się delikatny siniak/ zaczerwienienie lub strupek, który powinien zniknąć po kilku dniach (do 10 dni).


Czy zabieg wolumetrii twarzy jest bolesny?

Wolumetria twarzy nie jest zabiegiem bolesnym. Jednak dla zwiększenia komfortu pacjenta, w miejscu zabiegu rozprowadzany jest krem znieczulający, po kilku minutach, gdy krem zacznie działać specjalista przystępuje do zabiegu. Znieczulenie może utrzymywać się do kilku godzin, po jego ustąpieniu pacjent nie powinien odczuwać bólu.


Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy nazywany jest często „eliksirem młodości” jest to substancja występująca naturalnie w ludzkim organizmie. Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za nawilżenie i nawodnienie skóry.

W medycynie estetycznej, kwas hialuronowy wykorzystywany jest często jako wypełniacz. Zastosowanie usieciowanego kwasu hialuronowego pozwala na wypełnieni ubytków w skórze, nadanie kształtu oraz objętości.


Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

W zależności od stylu życia pacjenta i uwarunkowań genetycznych, czas utrzymywania się efektów może być różny. Efekty zależne są również od jakości i gęstości podanego preparatu, najczęściej utrzymują się one od kilkunastu miesięcy do nawet 2 lat.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page