top of page

Wypełnianie zmarszczek palacza

Usługi

Wypełnianie zmarszczek palacza


Zmarszczki wraz z wiekiem dotykają każdego z nas, są to pierwsze oznaki starzenia. Widoczne pionowe zmarszczki wokół ust, nazywane często zmarszczkami palacza powodują, że twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną blasku. Zabiegiem mogącym zniwelować ten problemem jest wypełnienie kwasem hialuronowym.Dlaczego powstają zmarszczki palacza?


Nazwa zmarszczki palacza to inaczej bruzdy pionowe wokół ust, ich kształt przypomina minę, która towarzyszy palaczowi podczas zaciągania się papierosem. Jednak w wielu przypadkach zmarszczki te nie mają nic wspólnego z nałogiem nikotynowym, pojawiają się one u wielu osób w procesie starzenia i wynikają z naturalnych uwarunkowań organizmu, a także mimiki twarzy.


Wraz z wiekiem w organizmie zauważalna jest zmniejszona produkcja kolagenu oraz elastyn, a także utrata tanki tłuszczowej. Efekt owych procesów widoczny jest najsilniej na twarzy, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i wrażliwa. Utarta nawilżenia, elastyczności oraz sprężystości powoduje powstawanie zmarszczek.


Zmarszczki pojawiające się po 40 roku życia, powodują u wielu pacjentów utratę pewności siebie oraz problemy z akceptacją nowego i znacznie różniącego się od tego sprzed kilkunastu lat wyglądu. Zabiegi anty-aging stały się bardzo popularne, wśród pacjentów chcących zahamować oznaki starzenia i utrzymać skórę w dobrej kondycji.Jak przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek palacza?Zmarszczki to niestety nieodłączny element postępującego procesu starzeniowego. Warto jednak pamiętać, że proces ten można znacznie opóźnić dzięki skutecznej pielęgnacji oraz zabiegom wspomagającym anty-anging.


Codzienne stosowanie kremów nawilżająco- odżywczych, regularne nakładanie kremu z filtrem SPF50, a także peelingi złuszczające oraz maski na twarz, pozwolą na dłuższe korzystanie z naturalnego piękna. Skuteczną metodą przeciwdziałaniu starzeniu, są również masaże liftingujące np. kobido- aktywują one mięśnie twarzy, dzięki czemu skóra na dłużej pozostaje elastyczna i jędrna.Wypełnianie zmarszczek palacza:


Zmarszczki palacza (przy ustach) zaleca się usunąć zaraz po ich pojawieniu się. Zwlekanie może spowodować zgłębienie się bruzd nosowo-wargowych, przez co będą one znacznie trudniejsze do usunięcia, a efekt zabiegu nie będzie tak spektakularny.


Wypełnienie zmarszczek wokół ust kwasem hialuronowym, jest bardzo bezpieczną i skuteczną metoda stosowaną w kosmetologii i medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w ludzkim organizmie- odpowiedzialny jest on za nawilżenie, nawodnienie, a także odpowiednią gęstość skóry.


Wraz z wiekiem, podobnie jak produkcja kolagenu, zmniejsza się również produkcja kwasu hialuronowego. Skóra traci swoją gęstość i nawilżenie, co prowadzi do powstawania zmarszczek i bruzd w okolicy ust. Kwas hialuronowy, sprawdza się również świetnie, jako wypełniacz, zagęszczona substancja na bazie kwasu hialuronowego pozwala na odbudowanie gęstości skóry, daje efekt odżywienia, nawilżenia i odmłodzenia.


Przebieg zabiegu:


Zabieg poprzedzony musi zostać konsultacją ze specjalistą. Podczas konsultacji oceniany jest stan skóry oraz stopień zaawansowania zmarszczek, na tej podstawie dobrać można odpowiedni preparat, który skutecznie zniweluje zmarszczki i nada skórze młodzieńczego wyglądu.


Zabieg nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania, zaleca się jednak żeby na tydzień przed zabiegiem odstawić leki rozrzedzające krew.


Pacjent proszony jest o przybycie na wizytę około 15 min wcześniej w celu uzupełnienia formularza oraz zgody przedzabiegowej. Obszar zabiegu zostaje starannie oczyszczony z resztek makijażu oraz zdezynfekowany. Dla zwiększenia komfortu pacjenta podane może zostać znieczulenie w formie kremu bądź żelu, mimo że zabieg nie jest bolesny, to może powodować lekki dyskomfort.


Za pomocą cienkiej igły, wykonywanych jest kilka wkuć, podczas których preparat wprowadzany jest pod skórę. Dla zwiększenia efektów zabiegu, specjalista po podaniu preparatu delikatnie masuje miejsce zabiegu. Zabieg może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.Wskazania do zabiegu:


Zabieg redukcji zmarszczek palacza kwasem hialuronowym może być zalecany osobom, które:

  • zauważyły pogłębione linie i zmarszczki wokół ust spowodowane paleniem papierosów,

  • borykają się z problemem głębokich bruzd wokół ust,

  • chcą zahamować oznaki starzenia,

  • chcą przywrócić skórze młodzieńczy, promienny wygląd,

  • chcą zniwelować wiotkość i suchość skóry wokół ust.Efekt zabiegu:


Tak naprawdę, od razu po zabiegu zauważyć można pierwsze efekty, zmarszczki stają się wygładzone, twarz wygląda znacznie młodziej i promienniej. Dzięki podaniu kwasu hialuronowego zmarszczki palacza znikają, a co za tym idzie zmienia się również ogólny wygląd twarzy.


Zmarszczki palacza mogą dawać wrażenie stale smutnej i zmęczonej twarzy, dzięki zabiegowi efekt ten zostaje zażegnany. Na pełne efekty należy zaczekać do około 2 tygodni.


Przeciwskazania do zabiegu:


Zabiegi oparte na iniekcji kwasu hialuronowego są jednymi z bezpieczniejszych, jednak jak w każdym przypadku istnieje kilka przeciwskazań do wykonania zabiegu, a są nimi:

-ciąża i karmienie piersią,

-ogólne choroby organizmu,

-stany zapalne skóry,

-choroby skóry np. trądzik, nowotwory,

-alergie na którykolwiek składnik preparatu,

-przyjmowanie leków zaburzających krzepliwość krwi.


Rekonwalescencja:

Pacjent niemal od razu po zabiegu może powrócić do codziennych czynności. W miejscach nakłóć pojawić może się zaczerwienienie oraz strupek, której jednak powinny zniknąć po kilku dniach (do 10 dni).

Przez kilka dni po zabiegu obszar wokół ust może być lekko nabrzmiały i tkliwy.

-do 48 h po zabiegu unikać sauny, gorących kąpieli oraz solarium.

W razie niepokojących objawów takich jak ból, należy zgłosić się do lekarza

Przydatne informacje

Obszar: obszar wokół ust


Czas trwania: od 30 min do 60 min


Ilość zabiegów: efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się wykonie serii około 2-3 zabiegów, aby efekt utrzymał się dłużej


Cena: wg. cennika

Często zadawane pytania

Dla kogo skierowany jest zabieg?

Zabieg skierowany jest do każdej osoby zauważającej starzenie się/zniszczenie skóry wokół ust. Najczęściej jednak, pacjentami są osoby po 50 roku życia.


Czy do zabiegu należy się przygotować?

Zabieg nie wymaga od pacjenta przygotowania. Najlepiej jednak na zabieg stawić się bez makijażu, a na 7 dni przed planowana procedurą ostawić leki zaburzające krzepliwość krwi.


Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, podczas iniekcji kwasu hialuronowego odczuwalne jest jedynie nakłucie oraz rozpieranie. Dla wielu pacjentów może być to jednak niekomfortowe uczucie, dlatego przed zabiegiem na skórze rozprowadzane jest znieczulenie w formie kremu lub żelu.


Czy efekty widoczne są od razu?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w przypadku silnie pomarszczonej skóry wokół ust, lepszy efekt można uzyskać można po 2-3 zabiegach (wykonywanych w ostępach 4 tygodniowych).


Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

W zależności od stylu życia i uwarunkować genetycznych efekty mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu miesięcy. Dla podtrzymania efektu zabiegu należy stosować się do zaleceń specjalisty oraz dbać o nawilżenie i odzywanie skóry.


Czy zabieg trzeba powtarzać?

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, niekiedy jednak bruzdy są na tyle głębokie, że zaleca się powtórzenie iniekcji kwasu hialuronowego po kilu tygodniach (do 3 tygodni).

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page