top of page

Wypełnienie skroni

Usługi

Wypełnienie skroni


Ubiegające lata widoczne są zdecydowanie najsilniej na naszej twarzy. Proces starzenia u każdego może przebiegać nieco inaczej, w różnym tempie. Nieuniknione jest jednak pojawienie się pierwszych zmarszczek, cieni pod oczami jak i zapadniętych skroni czy utrata objętości w okolicy oczu. Wiele pacjentów zarówno kobiet jak i mężczyzn decyduje się na opóźnienie lub zniwelowanie oznak starzenia.


Obecnie zarówno kosmetologia jak i medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań wpływających na poprawę wyglądu i walkę z oznakami starzenia. Jedną z nich jest wypełnienie nieestetycznie zapadających się skroni.Czym jest wypełnienie skroni?


Wraz z biegiem lat produkcja kolagenu i elastyny zmniejsza się. Skóra staje się mniej elastyczna i wiotka, jak również mniej gęsta- brak gęstości powoduje zapadanie się niektórych partii twarzy, również skroni.

Zapadnięte skronie, wpływają również na zapadanie się okolicy pod oczami oraz powstawanie cieni. W wyniku braku odpowiedniego wypełnienia skóry, twarz wydaje się być zmęczona, nieodżywiona i przesuszona.

Kwas hialuronowy stanowi świetną formę odżywienia i wypełnienia zapadniętych skroni. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, uzyskać można efekt liftingu, odmłodzenia i wypełnienia skóry.


Działanie kwasu hialuronowego:


Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego jego działanie jest bezpieczne i efektywne. Kwas hialuronowy posiada silne działanie nawilżające, ujędrniające i odmładzające, podany w miejscu zabiegu uaktywnia produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się zagęszczona i wzmocniona. Jest to jedna z częściej stosowanych metod wypełniania i odmładzania skóry, gdyż przynosi naturalny i niemal natychmiastowy efekt.Przebieg zabiegu:


Po wcześniej przeprowadzonej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej- określa się miejsce zabiegu oraz ilość i rodzaj preparatu. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać metody podania preparatu mogą być różne. Zabieg nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania, ważne jest aby minimum tydzień przed zabiegiem zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew.


Miejsce zabiegu zostaje zdezynfekowane, dla zwiększenia komfortu pacjenta podane może zostać znieczulenie w formie kremu. Za pomocą igły lub cienkiej kaniuli kwas hialuronowy rozprowadzany jest tuż pod powierzchnią skóry. Kwas hialuronowy odbudowuje rusztowanie skóry, dzięki czemu uzyskać można efekt liftingu. Po procedurze iniekcji kwasu hialuronowego, lekarz rozmasowuje miejsce zabiegu, aby równomiernie go rozprowadzić i uzyskać naturalny, subtelny efekt.Wskazania do zabiegu:


Zabieg skierowany jest zarówno dla kobiet i jak i mężczyzn po 40 roku życia. Osoby borykające się z problemem zapadniętej skóry na skroniach, brakiem odpowiedniej gęstości skóry, brakiem nawilżenia oraz nawodnienia z pewnością będą usatysfakcjonowane efektami zabiegu.Efekt zabiegu:


Efekty zabiegu są widoczne niemal od razu. Zagłębienia znikają, skóra staje się widocznie napięta i nawilżona. Mimo, że zabieg dotyczy jedynie skroni i okolicy oczu, to efekt odmłodzenia widoczny jest na całej twarzy. Kontur i rysy twarzy zostają widocznie podkreślone, dzięki czemu twarz nabiera młodzieńczego wyglądu. Niekiedy konieczne jest powtórzenie zabiegu, aby podtrzymać jego efekty.


Przeciwskazania do zabiegu:


Głównymi przeciwskazaniami do zabiegu są:

-ciąża,

-karmienie piersią,

-zapalenie skóry,

-choroby układu autoimmunologicznego.

Zabieg wykonany może zostać jedynie za zgodą lekarza, dlatego też przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja. .Rekonwalescencja:


Po zabiegu wolumetrii skroni, pacjent może niemal od razu powrócić do codziennych czynności. W miejscu podania preparatu może pojawić się niewielki strupek oraz zaczerwienienie, które jednak nie powinno utrzymywać się dłużej niż kilka dni. Broda przez kilka dni może być lekko opuchnięta, na pełne efekty należy zaczekać do 2 tygodni.

Przydatne informacje

Obszar: skronie


Czas trwania: ok. 30 min


Ilość zabiegów: efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, po pewnym czasie należy poddać się zabiegowi uzupełniającemu, aby nie utracić efektów


Cena: wg. cennika.

Często zadawane pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.


Ile trwa zabieg wypełnienia skroni?

Sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, jednak wraz z znieczuleniem cała procedura zajmuje od 30-60 min.


Czy do zabiegu należy się przygotować?

Nie, zabieg nie wymaga od pacjenta przygotowania. Na wizytę należy przybyć bez makijażu, około 10 min wcześniej. Przed zabiegiem nie zaleca się jednak;

-do 24h przed zabiegiem spożywania alkoholu,

-do 48h przed zabiegiem korzystanie z solarium,

-do 48h przed zabiegiem nie stosować leków zaburzających krzepliwość krwi,Jakie zalety ma kwas hialuronowy?


1. Nawilża skórę - jest składnikiem naturalnie występującym w skórze, który pomaga zatrzymać wilgoć, dzięki czemu skóra jest bardziej nawilżona i jędrna.

3. Poprawia elastyczność skóry - wspiera produkcję kolagenu, co z kolei poprawia elastyczność i sprężystość skóry.

6. Bezpieczny dla skóry - kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w organizmie człowieka, co sprawia, że jest bezpieczny w użyciu i rzadko powoduje reakcje alergiczne.

7. Może być stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą - kwas hialuronowy jest delikatny dla skóry i może być stosowany przez osoby o skórze wrażliwej.


Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu utrzymać mogą się od 12-18 miesięcy, po tym czasie zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego. Po pierwszym zabiegu, stworzone zostaje rusztowanie dla skóry, dzięki temu podczas kolejnych zabiegów, ilość preparatu może być mniejsza.


Jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu?

Zabieg nie należy do silnie inwazyjnych, dlatego też po jego zakończeniu pacjent może powrócić niemalże od razu do codziennych czynności. Ważne, aby pamiętać o:

-stosować krem z wysokim filtrem UV,

-dbać o odpowiednie nawilżenie skóry,

-unikać nagrzewania miejsca poddanego zabiegowi,

-przez kilka dni unikać gorących kąpieli, opalania oraz sauny.

Tą usługę zrealizują

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Team Member Name

Job Title

Powiązane usługi

Nazwa

Team Member Name

Team Member Name

bottom of page